2. LO Nr XV
3. Zespól Szkól Budowlanych i Telekomunikacyjnych
4. LO Nr IX
5. Zespół Szkół Ekonomicznych

W rozgrywkach uczestniczą drużyny złożone z uczniów danej szkoły, którzy uczęszczali do niej od 1 września 2006. Obowiązuje rocznik 1987 i młodsi. Drużynę w meczu reprezentuje 8 - 12 zawodników. Prawo dokooptowywania nowych zawodników do drużyny, będących uczniami właściwej szkoły możliwe jest do zakończenia I rundy.

V. Regulamin rozgrywek Ligi

1. Mecze rozgrywane będą wg przepisów PZKosz z następującymi zmianami :
- czas gry 4 x 10 minut ryczałtem. Czas gry zatrzymywany w pierwszych 3 kwartach w ostatniej minucie ich trwania oraz w ostatnich dwóch minutach 4 kwarty i dogrywkach oraz na wszystkie przerwy na żądanie
- w meczu udział biorą drużyny złożone z minimum 8 a maksimum 12 zawodników

2. W I rundzie drużyny grają systemem mecz i rewanż w ustalonych grupach. Runda ta kończy się 24.01.2007 roku

3. W II rundzie zespoły które zajmą I i II miejsca w grupach eliminacyjnych zostaną podzielone na dwie grupy ćwierćfinałowe; w jednej zagrają zespoły które zajmą I miejsca w grupach A i B oraz II miejsca w grupach C i D. W drugiej grać będą zespoły, które zajmą I miejsca w grupach C i D oraz II miejsca w grupach A i B. Analogicznie zostaną zestawione grupy dla zespołów, które grać będą o miejsca IX - XVI składające się z zespołów, które zajmą III i IV miejsca w grupach eliminacyjnych. Zespoły z miejsc V i VI w grupie C utworzą grupę grającą o miejsca XVII - XXI. Rozgrywki w grupach zespołów walczących o miejsca I - XVI systemem mecz - rewanż. W grupie walczących o miejsca XVII - XXI tylko jedna runda kończąca Ligę dla tych drużyn II runda zostanie rozegrana do 21.03.2007

4. W III rundzie finałowej zespoły które zajmą miejsca I i II wśród walczących o miejsca I - VIII rozegrają mecze półfinałowe systemem krzyżowym, a potem mecz o I miejsce z udziałem wygranych z meczów finałowych oraz mecz o III miejsce z udziałem przegranych z tych meczów. Pozostałe zespoły grać będą mecze o kolejne miejsca. O V miejsce grać będą zespoły, które zajmą III miejsca w grupach ćwierćfinałowych, itd III runda zostanie rozegrana w dniach 31.03. - 1.04.2007 w ramach specjalnej imprezy koszykarskiej w hali ORBITA.

5. Mecze Ligi rozgrywane będą w środy w godzinach popołudniowych w salach szkól biorących udział w Lidze i w hali ORBITA. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana 15 listopada 2006 roku.

VI. Sprawy organizacyjne

1. Organizatorzy Ligi zapewniają obsługę sędziowską meczów przez sędziów Dolnośląskiego Związku Koszykówki

2. Szkoły uczestniczące w Lidze i rozgrywające mecze w swojej sali proszone są o udostępnienie nieodpłatnie sali na rozegranie meczów swojej drużyny w wyznaczonym terminie i zapewnienie opieki medycznej na meczach

3. Opiekunowie zespołów szkolnych mają możliwość poproszenia Organizatorów Ligi o pomoc merytoryczną przy prowadzeniu treningów. Pomocy udzielać będą znani trenerzy koszykówki

4. Zespoły uczestniczące w Lidze zostaną wyposażone w stroje ufundowane przez Urząd Miejski Wrocławia

5. Urząd Miejski Wrocławia zrefunduje koszty przeprowadzeniu treningów w szkołach, które nie mają takich zajęć wpisanych w arkusz zajęć pozalekcyjnych szkoły